top of page
Еколого-натуралістичний
Гурток «Любителі декоративних і свійських тварин»
Гурток «Юні квітникарі»

                      Керівники гуртка Гончаренко Любов Миколаївна, Катрошенко Інна Володимирівна,      Дрога Ірина Василівна.

                                Гурток займається за адаптованою навчальною програмою «Любителі декоративних і свійських тварин» (затверджена наказом відділу освіти Конотопської міської ради від 02.09.2016 № 392-од/1, автори Гончаренко Л.М., Катрошенко І.В.).

               Програма гуртка розрахована на учнів молодшого та середнього шкільного віку. Вона дозволяє в процесі занять поглибити та систематизувати шкільні знання з зоології, фізіології тварин, екології.

Основною метою роботи гуртка є: вивчення біологічних особливостей декоративних і свійських тварин, історії їх одомашнення, умов утримання і розведення в неволі, виховання любові до природи та почуття відповідальності за живі істоти, прищеплення вихованцям навичок експериментальної та дослідницької роботи.                                                   

                    Програма гуртка основного рівня розрахована на 2 роки навчання (1-й та 2-рік навчання - 4 години на тиждень (144 години на рік). Протягом першого року вихованці знайомляться з декоративними тваринами, які утримуються вдома та у куточках живої природи, набувають початкових вмінь і навичок у проведенні дослідницьких робіт. Другий рік присвячений вивченню свійських тварин, а також вдосконаленню набутих навичок в організації та проведенні навчальних дослідів, експериментів, спостережень.     Навчальна програма дає можливість дітям познайомитися з навколишнім світом у всьому його різноманітті, сприяє розвитку світогляду, ціннісним орієнтаціям та активній діяльності з охорони навколишнього середовища. Значна увага приділяється практичній самостійній роботі вихованців у зоолого-тваринницькому відділі навчально-дослідної ділянки та під час екскурсій, походів у природу, польових практик.

                  Вихованці гуртка - активні учасники та неодноразові переможці екологічних заходів різних організаційних рівнів: міжнародних конкурсів «Енергія і середовище», «Смачно, корисно, барвисто», Всеукраїнських акцій «Птах року», «Майбутнє лісу в твоїх руках», «Кролик», «Юний дослідник», обласних заходів «Повір у себе, і в тебе повірять інші», «Зоологічна галерея», конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт в рамках співпраці СЮН з Конотопською міською МАН України.

                                        

Керівники гуртка Логвинова Олена Миколаївна, Жадько Юлія Василівна, Мороз Ірина Вікторівна.

Важливе завдання гуртка «Юні квітникарі» - залучення учнів до створення і підтримки естетичної привабливості середовища.                                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                                                                                Гурток працює за навчальною програмою «Юні квітникарі» для еколого-натуралістичних гуртків (затверджена МОН України, збірник програм під ред. Вербицького В.В., 2013 р. (автори Матієнко Л.О., Штурмак Л.І.).

          Гурток «Юні квітникарі» початкового рівня навчання відвідують учні 5-7 класів. Мета роботи гуртка - поглиблення і розширення обсягу знань учнів з ботаніки, біології, квітництва та виховання в учнів переконань про необхідність охорони і вивчення природи. На заняттях гуртка вихованці отримують ґрунтовні знання та практичні навички з основ квітникарства, а саме: вивчають біологічні і декоративні особливості квіткових рослин, ознайомлюються з інноваційними технологіями в сучасному квітникарстві.

               Важливе місце в роботі гуртка має навчально-дослідна робота з різними групами рослин у напрямах: інтродукція та акліматизація, способи розмноження квітково-декоративних рослин. В процесі дослідної роботи  учні вчаться спостерігати за природою, аналізувати і узагальнювати отримані знання з подальшим застосуванням їх на практиці.

             Гуртківці беруть активну участь у різноманітних конкурсах та акціях («Галерея кімнатних рослин» , «Оптимізація озеленення території навчальних закладів», «Квітуча Україна», «Парад квітів біля навчального закладу»),  масових еколого-натуралістичних заходах, тематичних святах, організації виставок квітів; є учасниками міських заходів – конкурсу-виставки «Замість ялинки- букет», трудової акції «Насіння», в ході якої діти збирають насіння однорічників.

Гурток «Природа і творчість»

           Керівники гуртка – Гайдук Лариса Миколаївна, Отченашенко Вікторія Миколаївна.

          Багатство рослинного світу України, різноманітність його форм, кольорів, легкість і доступність у роботі з ним відкривають можливості для творчої діяльності дітей. Праця і творчість з використанням природного матеріалу – один із засобів виховання у дітей любові до природи і мистецтва, навчання їх бережному ставленню до природи.

Гурток працює за навчальною програмою «Природа і творчість» для еколого-натуралістичних гуртків (затверджена наказом Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації № 593-од від 05.10.2015, автор Лаврик О.О.)

        Навчальна програма побудована з метою залучення дітей молодшого шкільного віку до вивчення національних традицій, звичаїв, культури українського народу засобами еколого-натуралістичної роботи.

Метою програми гуртка є формування гармонійно розвиненої особистості в процесі пізнавально-творчої діяльності за еколого-натуралістичним напрямом позашкільної освіти.

         Навчальна програма початкового рівня спрямована на вихованців віком від 9 до 12 років та розрахована на один рік навчання. Тривалість занять – 6 год. на тиждень (216 год. на рік).

         Робота творчого об’єднання поєднує теоретичні й практичні заняття та передбачає варіативність методів і форм навчання. Змістом теоретичних занять передбачено проведення вступних бесід, роботу з основними поняттями, правилами і законами флористики, використання сучасних технічних засобів навчання. На практичних заняттях вихованці вчаться працювати з природним і штучним матеріалами.

bottom of page